Winobranie w Zielonej Górze 03.09.2022

Zielona Góra – winobranie i nie tylko

 Stolica ziemi lubuskiej - wyróżnia ją położenie na wielu wzgórzach, ciekawe muzea i potęga tradycji, którą można dostrzec na ulicach w zabytkowych pomnikach. A przede wszystkim Winobranie – świętowanie tradycji winiarskich . Warto tam wtedy być.


Termin  :   03.09.2022


Wyjazd z Poznaniu z Placu Adama Mickiewicza – godz. 8:00

Przyjazd do Zielonej Góry . Zwiedzanie zaczynamy od palmiarni na Wzgórzu Winnym, skąd roztacza się piękny widok na zabytkowe centrum. Dalej  Fontanna Zielonogórska, przy której zaczyna się deptak - jeden z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce. 
Około południa Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym przewodnik muzealny oprowadzi nas po Muzeum Wina oraz Muzeum Dawnych Tortur.
Dalej przejdziemy deptakiem w stronę rynku zielonogórskiego. Po drodze będziemy mijać rzeźby małych Bachusików i Pomnik Bachusa
Kolejny punkt to średniowieczna Konkatedra p. w. Św. Jadwigi Śląskiej, Wieża Łaziebna, szachulcowy
poprotestancki Kościół p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej i pokłonimy się nieopodal stojącemu patronowi Zielonej Góry papieżowi św. Urbanowi I.
Dalej przy zabytkowym ratuszu na Starym Rynku czas wolny i udział w kiermaszu urządzonym z okazji Winobrania - największego święta wina w Polsce.
Po kiermaszu przejazd do Cigacic – nadodrzański port , przerwa na obiad, a po przerwie półtoragodzinny rejs statkiem po Odrze w obszarze Natura 2000.
Powrót do Poznania ok. godz. 21:00
Informacje dodatkowe Wstępy i rejs ok. 45 zł, obiad – ok. 35 zł - dodatkowo płatne,
Cena 150 zł/z kartą 60+ 140 zł
Cena obejmuje przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnik lokalny,  ubezpieczenie NNW
w ERGO.