Karnawal z Walentynkami 10 - 11.02.2018

Karnawał z Walentynkami  - Zielona Góra i Cottbus

Tym razem połączymy dwie okazje do świętowania, zabawy i przyjemnego spędzenia czasu. Tuż przed Walentynkami ostania sobota i niedziela karnawału. Oj, będzie się działo…

Tego wyjazdu nie możesz pominąć !!!


Termin  :   10-11.02.2018


Zbiórka Plac Mickiewicza godz. 7.30
Dzień 1   Na początku postój w Klępsku, gdzie znajduje  się wyjątkowy zabytek architektury drewnianej, uznany w 2017 za Pomnik Historii, kościół pw. Nawiedzenia NMP. To jedna z najstarszych świątyń ewangelickich w tej części Europy ze wspaniale zachowaną dekoracją malarską i snycerską wnętrza.
Po dojeździe do Zielonej Góry spacer po starówce z zabudową z przełomu XIX i XX wieku.
Stary Rynek z ratuszem, kościoły św. Jadwigi i Matki Bożej Częstochowskiej i inne ciekawostki. Czas wolny, ewentualna kawa we własnym zakresie. 
 
Popołudniu jeden z symboli Zielonej Góry czyli Palmiarnia położona na Winnym Wzgórzu, słynna z unikatowej prezentacji egzotycznych roślin. Taka wizyta to prawdziwa przyjemność w zimowym dniu.
Zakwaterowanie w hotelu, przerwa i obiadokolacja z walentynkowymi niespodziankami.
Wieczorem wizyta w teatrze. Dobra zabawa gwarantowana.
Dzień 2    Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i ruszamy w kierunku granicy polsko-niemieckiej.
Dojazd do Cottbus i spacer po Starym Mieście. Od godz. 13.00 na głównej ulicy pojawią się tancerze, akrobaci, kapele muzyczne oraz mnóstwo przebierańców. To będzie znak, że Pochód Radosnych Ludzi, największa impreza karnawału Wschodnich Niemiec rozpoczęła się. Super zabawa będzie trwała 4 godziny, a z platform karnawałowych będą rozdawane grzańce, ogórki szprewaldzkie, cukierki i maskotki.
 
Około 17.00 rozpoczniemy powrót do Poznania. Planowany przyjazd godz. 21.00
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). 
Informacje dodatkowe    Wstęp do Palmiarni i wizyta w teatrze dodatkowo płatne.
Cena  280 zł      Obejmuje przejazd autokarem, pilota, zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-osobowe, obiadokolację i śniadanie.