Warszawa 09 - 11.11.2018

Warszawa – sto lat niepodległości w stolicy

W tym roku chcemy zaproponować wizytę w Warszawie przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobaczymy /Wilanów, Pałac Kultury i Nauki  I oczywiście pójdziemy do teatru!


Termin: 09 - 11.11.2018

Wyjazd  godz. 7:00 Plac Mickiewicza


Dzień 1    Wyjazd z Poznania. Pierwszym punktem programu jest zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki - jednej z najwyższych i najbardziej charakterystycznych budowli w stolicy. Obiadokolacja w centrum. Po kolacji spacer po Starym mieście. Przejazd do hotelu na Mokotowie.


Dzień 2  Po śniadaniu wizyta w Wilanowie: w pałacu wzniesionym w latach 1681-1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. Jest to ogromna rezydencja w stylu barokowym. Zwiedzimy również Muzeum Plakatu – w swych posiada ok.54000 prac. Znajdują się wśród nich m.in. kolekcje plakatu polskiego i europejskiego od końca XIX wieku do współczesności. W zbiorach muzeum znajdują się prace m.in. Pabla Picassa, Andy’ego Warhola.

Obiadokolacja.   Zobaczymy również świątynię Opatrzności Bożej - Historia budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791 roku, kiedy to uchwałą posłów Sejmu Czteroletniego podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności za Konstytucję.

Powrót do hotelu.

Wieczorem teatr


Dzień 3    11 listopada – przed południem będziemy chłonąć atmosferę obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Po południu wyjazd/ Powrót do Poznania w godzinach wieczornych


Informacje dodatkowe       Wstępy do muzeów płatne dodatkowo – ok. 120 zł.
Spektakl w teatrze i cena biletu  – podana w terminie późniejszym.
Minimalna liczba uczestników – 35 osób.
Cena  480zł           Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie hotelu Atos, w pokojach 2-osobowych z łazienkami, śniadania, obiadokolacje , pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW w Europejskie –Europäische Reiservesicherung AG o/ w Polsce – 10.000 zł.