Śląsk i Beskidy– pozytywna energia - 27.04 - 01.05.2019

Śląsk i Beskidy– pozytywna energia !!!

Nasz program to zaskakująca przygoda, w której przewija się natura z  terenami przemysłowymi, zamki i pałace z sanktuariami, zabytki historyczne z architekturą współczesną, a także zapierające dech w piersiach, niezwykłe muzea, smakowita kuchnia i wyjątkowa muzyka.


Termin  :   27.04 - 1.05.2019


Wyjazd godz. 6.00 – Plac Mickiewicza       


Dzień 1      W drodze na Śląsk zatrzymamy się w Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej w kościele oo. dominikanów. Odwiedzimy też ruiny jednego z najbardziej malowniczych zamków na Szlaku Orlich Gniazd - ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Dalej udamy się do Zawiercia, gdzie zobaczymy skąd toczy swoje wody rzeka Warta. Wieczorem dojazd do miejsca noclegu w Ustroniu, zakwaterowanie i obiadokolacja.


Dzień 2     Beskidy na wyciągnięcie ręki! Ten dzień spędzimy z lokalnym przewodnikiem w klimacie "zbójeckim". Odwiedzimy Cieszyn – miasto z niezwykle ciekawą historią, Koniaków, gdzie powstają słynne koronki i Istebną z rzeźbą ludową. Poznamy klimat XIX-wiecznych górskich przepraw przesiadając się na wozy, którymi zanurzymy się w urokliwości beskidzkich ostępów. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 3     Kolejny dzień rozpoczniemy od spaceru po Bielsku-Białej - mieście zwanym Małym Wiedniem czy Śląskim Manchesterem. Przy sprzyjającej pogodzie spojrzymy na miasto z otaczających wzgórz, odwiedzimy też Studio Filmów Rysunkowych, gdzie powstawały odcinki Bolka i Lolka czy Reksia. Po południu relaksowo spacer po przepięknych ogrodach Kapiasa w Goczałkowicach. Zakwaterowanie w okolicy Katowic, obiadokolacja na trasie.

Dzień 4     Czwarty dzień rozpoczniemy od spotkania z Księżną Daisy w zamku w Pszczynie, który zwiedzimy, a następnie spacer po urokliwym miasteczku. Po południu udamy się do Katowic - stolicy województwa śląskiego. Odwiedzimy tam Muzeum Śląskie - jedną z najnowszych atrakcji turystycznych regionu - ulokowaną w dawnej kopalni Katowice. Wspólnie z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy miasto poznając jego historię (min. dzielnicę górniczą Nikiszowiec) oraz dzień dzisiejszy. Przekonamy się, że współczesne Katowice to tętniące życiem, atrakcyjne, pełne zieleni miasto.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5    Wracamy do Poznania, ale po drodze najnowszy obiekt, który został wpisany na listę UNESCO - Zabytkowa Kopalnia Srebra. Zjedziemy pod ziemię, przejdziemy górniczymi chodnikami, popłyniemy łódkami przez zalane sztolnie, wszystko to w poszukiwaniu ducha kopalni - Skarbka. Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę w Częstochowie gdzie przy klasztorze oo. paulinów znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe      Planowana jest degustacja kuchni śląskiej u Remigiusza Rączki – płatne dodatkowo.

Wstępy płatne oszacowane zostaną w styczniu 2019

Minimalna liczba uczestników : 35 osób


Cena 890 zł

Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie 4 noclegi, 2 hotele – pokoje 2-osobowe z łazienkami, 4 obiadokolacje, 4 śniadania, pilota, przewodnika.