Bieszczady jesienią 25 - 29.09.2019

Bieszczady jesienią

Sanok, Bieszczadzki Park Narodowy, Cisna, dolina Osławy, Zalew Soliński, Myczkowce, Lesko, Komańcza, a przede wszystkim ten klimat...


Termin  :   25-29 września 2019


Kto nie marzył o jesieni w Bieszczadach? O tej porze roku  jeszcze piękniejsze wydają się pękate banie cerkiewek, pachnące połoniny, urocze miasteczka, przyjaźni  ludzie, ciekawe zabytki i dużo, dużo więcej…..
Dzień 1     Środa. Przejazd porannym pociągiem do Rzeszowa, stamtąd transfer autokarem do Sanoka. Krótki spacer po mieście. Transfer do hotelu w okolicach Soliny/Polańczyka. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2     Czwartek. Po śniadaniu wyjazd na Pętlę Bieszczadzką . Muczne - zagroda pokazowa żubrów. Spacer widokowy do schroniska Pod Małą Rawką. Cisna - czas wolny na lokalne smakołyki, wizyta w pracowni ikon i zagłębiu "dusiołków". Górzanka - ciekawa cerkiew  z podwójnym ikonostasem.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3     Piątek. Po śniadaniu wyjazd na "traperską przygodę" - spotkanie leśnych ludzi na wypale węgla drzewnego, "niedźwiedzi przysmak", przejazd dyliżansami po bezdrożach i rzekach : Smolnik-Duszatyn-Smolnik. Wizyta w bacówce z owczymi serami i "ognistą niespodzianką". Przejazd do Komańczy - spotkanie ze śladami kardynała Wyszyńskiego oraz tradycjami łemkowskimi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4     Sobota. Śniadanie. Rejs statkiem po Zalewie Solińskim, spacer po koronie zapory wodnej w Solinie. Centrum Ekumeniczne w Myczkowcach - ogród biblijny i skansen miniatur drewnianych kościołów i cerkwi z całego regionu.. Spacer po Lesku: legendarny kamień leski - kirkut - synagoga - zamek. Obiadokolacja  i nocleg.
Dzień 5      Niedziela.  Po śniadaniu transfer autokarowy do  Rzeszowa  na pociąg do  Poznania. Powrót ok. godz. 22.30
Ubezpieczenie    NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł).
Informacje dodatkowe      Szczegóły dotyczące przyjazdów/ odjazdów pociągów zostaną podane na miesiąc przed imprezą. Kolejność punktów programu może ulec zmianie. Wszystkie noclegi w jednym miejscu. 
Wstępy i program wycieczki płatny dodatkowo ok. 130 zł
Minimalna liczba uczestników : 35 osób 
Cena 990 zł       Obejmuje 4 noclegi w pokojach 2 os. z łazienkami, 4 śniadania , 4 obiadokolacje, transfer pociąg + autokar na trasie, pilota i przewodników lokalnych