W sercu Polski od Łowicza do Piotrkowa i Żelazowej Woli 03 - 06.06.2021

W sercu Polski  od Łowicza do Piotrkowa i Żelazowej Woli

Południowe Mazowsze, ziemia łódzka, folklor, historia i współczesność w trochę zapomnianym zakątku naszego kraju.

Wyjątkowe obchody Bożego Ciała w Łowiczu i  Żelazowa Wola.


Termin:    03 - 06.06.2021


Wyjazd godz. 8.00 Plac Mickiewicza.


Dzień 1   Czwartek : Pasiak łowicki. Dojazd do Łowicza na jedną z najbardziej wyjątkowych procesji Bożego Ciała / lista UNESCO / w tradycyjnych strojach łowickich, a po barwnej procesji część świecka czyli „bobiki” festyn ludowy z różnymi atrakcjami.

Przejazd do Spały - dawniej carskiej i prezydenckiej, dziś sportowej osady w puszczy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Spały/Tomaszowa.


Dzień 2  Piątek : W królewskim Piotrkowie. Po śniadaniu  przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Spacer z przewodnikiem szlakiem najważniejszych zabytków staropolskiego miasta, zakończony wizytą w Muzeum Piwowarstwa z degustacją rzemieślniczego piwa.   Skansen rzeki Pilicy i Na deser Inowłódz - zwiedzamy ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i unikalny romański kościół św. Idziego.

Powrót do hotelu i obiadokolacja.


Dzień 3   Sobota : Stolica oberka. Po śniadaniu wyjazd do Drzewicy, Bielowic  i Opoczna - spotkanie z historią i kulturą ludową regionu opoczyńskiego, a także wciąż czynnymi twórcami.  Po południu przejazd do Sulejowa i wizyta w odnowionym opactwie cysterskim w miejscu średniowiecznego klasztoru.

Powrót na obiadokolację i nocleg.


Dzień 4   Niedziela : A może byśmy tak .... wpadli na dzień do Tomaszowa. Przejazd w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego - miasta na historycznym styku ziemi łęczyckiej, Mazowsza i Małopolski.  A potem, już w drodze powrotnej, Żelazowa Wola, miejsce urodzin Fryderyka Chopina, gdzie idziesz ścieżką przez park, wędrujesz w stronę fortepianowych fraz unoszących się w powietrzu.  Skąd one dobiegają? Z tego malowniczego dworku? Co za szczęście, że okna są otwarte! Możesz usiąść na ławce i wysłuchać tej niepowtarzalnej muzyki… Powrót do Poznania około godz. 20.00.


Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe    Wszystkie noclegi w jednym miejscu, piękna okolica wokół Spały.

Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Wstępy dodatkowo płatne ok. 60 zł + koncert w Żelazowej Woli.

Minimalna liczba uczestników: 30


Cena 750zł    Obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi – hotel, pokoje 2-osobowe, łazienki, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW.