Podlasie – na styku kultur 20-24.07.2020

Podlasie – na styku kultur.

 Regiony przenikania się kultur i religii, gdzie w sposób namacalny można dotknąć ciągle żywej kultury ludowej. To regiony, gdzie ciągle jeszcze króluje niczym nie skażona przyroda.


Termin :   20-24.07.2020  


Autokar – trasa liczy ok. 1400 km                                      Wyjazd godz. 6.00, Plac Mickiewicza

Zakwaterowanie Bobrowa Dolina.


Dzień 1    Spotkanie z Podlasiem rozpoczniemy w Tykocinie – sennym miasteczku nad Narwią.  Spacer po mieście: w tym żydowska synagoga i kościół pw. Świętej Trójcy i odbudowany zamek – twierdza Zygmunta Augusta. Wioska bociania we wsi Pentowo. Przejazd do Bobrowej Doliny , zakwaterowanie i obiadokolacja. Wszystkie noclegi w jednym miejscu.  


Dzień 2   Drugi dzień  upłynie pod znakiem ciągle żywego na Podlasiu prawosławia. Na początek zwiedzaniem Muzeum Ikon i prawosławnego klasztoru męskiego w Supraślu. Potem na trasie Białystok z Pałacem Branickich i nie tylko, dalej Zwierki ze współczesnym klasztorem żeńskim. Wjedziemy także na szlak Krainy Otwartych Okiennic z niezwykłymi drewnianymi domkami z pięknymi zdobieniami i wizyta w jednej z małych cerkiewek. Wieczorem powrót do hotelu.


Dzień 3   Trzeci dzień rozpoczniemy od spotkania z Tatarami – słynne Kruszyniany, Odwiedzimy meczet i mizar czyli muzułmański cmentarz. Dalej udamy się do Sokółki – miejsca pielgrzymkowego związanego z tzw. cudem eucharystycznym. Dalej rękodzieło w Hamulce, w tradycyjnej podlaskiej chacie, gdzie będziemy uczestniczyli w pokazie wypieku sękacza, z lokalnym poczęstunkiem i z pokazem zdobienia pisanek przez panie z muzeum w Lipsku. Powrót do hotelu.


Dzień 4   Czwarty dzień spędzimy poruszając się wokół Biebrzańskiego Parku Narodowego – największym pod względem zajmowanej powierzchni w Polsce, gdzie będziemy mogli poznać tajniki unikalnej przyrody w towarzystwie  lokalnego przewodnika-przyrodnika. Na koniec  wizyta w Grajewie, gdzie odwiedzimy jedyne w Polsce Muzeum Mleka. Powrót do hotelu.


Dzień 5    Po śniadaniu spacer po Wiźnie, wykwaterowanie i przejazd do Łomży, gdzie zaplanowano krótkie zwiedzanie. Na zakończenie skansen kurpiowski  i powrót do Poznania, po drodze obiad.


Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


 

Informacje dodatkowe   Wstępy płatne dodatkowo : ok. 100 zł

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 30


Cena 1050zł   obejmuje  autokar, zakwaterowanie 4x HB, pokoje 2- osobowe z łazienkami – 4 noclegi, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW.