Kraków z Jurą : 01- 06.10.2020 wyjazd anulowany

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA, KRAKÓW I COŚ JESZCZE…

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO KRAKOWA W KOLEJNEJ ODSŁONIE I NA NIEZWYKŁE TERENY JURAJSKIE – PEŁNE ZABYTKÓW I PIĘKNEJ PRZYRODY.


Termin :  01- 06.10.2020 wyjazd anulowany


Wyjazd godz. 06.00 Plac A. Mickiewicza


Dzień 1   Przejazd do Aleksandrówki – Świętej Anny - wsi  zawdzięczającej swą nazwę św. Annie. Znamy Sanktuarium na Górze Św. Anny, ale jest jeszcze jedno, w Klasztorze  Klauzurowym Dominikanek. Miejsce z długą historią z  urokliwym zespołem sakralnym.Następnie udamy się do Mirowa, gdzie w XIV w. za czasów panowania Kazimierza Wielkiego powstał zamek. Jak większość zamków na trasie Orlich Gniazd został zniszczony przez Szwedów, obecnie w rękach prywatnych- odbudowywany. Złoty Potok – Muzeum Zygmunta Krasińskiego. Pilica to ostatnie miejsce na trasie w tym dniu. Ciekawy układ miejski i zamek w pałacu z burzliwą historią współczesną.Obiadokolacja i nocleg.


Dzień 2   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i w drogę na szlak średniowiecznych zamków i legend. Podzamcze - największy z zamków na Szlaku Orlich Gniazd – zamek Ogrodzieniec. Następnie Pieskowa Skała – renesansowa rezydencja i tragiczna historia miłosna oraz Maczuga Herkulesa i czas wolny. Przejazd malowniczą trasą do Korzkwi, a tam najstarszy zamek , który zna niewiele osób.Przejazd do Krakowa na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3  Po śniadaniu pokłonimy się monarchom na Wawelskim Wzgórzu – zwiedzanie jednej z tras Wawelu i Katedry. Spacerkiem po przerwie w zwiedzaniu na Skałkę i wolniutko przez żydowski Kazimierz z jego najważniejszymi i najciekawszymi zakątkami do ul, Szerokiej – synagoga Remuh i cmentarz. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorne wyjście dla chętnych.


Dzień 4  Po śniadaniu Kraków nieznany. Zwierzyniec- Dom Zwierzyniecki – muzeum. Zespół klasztorny s.s. .Norbertanek – największy po Wawelu kompleks zabytkowy. Kościół św. Salwatora. Po wizycie w rym niezwykłym zakątku, do którego jeszcze nigdy nie zabłądziliśmy, przejazd do Wieliczki – trasa turystyczna z kaplicą św. Kingi.Obiad w Wieliczce w karczmie Pod Wielką Solą, która posiada swój browar. Powrót do hotelu wieczorem.


Dzień 5   Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer Drogą Królewską w kierunku Rynku Głównego, przez dziedziniec UJ, Kościół Franciszkanów z genialnymi witrażami Wyspiańskiego, przez Plac Szczepański, do Kościoła Mariackiego(wejście grupowe, jeżeli zakończy się remont ołtarza).Po przerwie nareszcie otwarte Muzeum Czartoryskich.Obiad w okolicach rynku. Spektakl teatralny(tytuł sztuki i teatr zostaną podane we wrześniu, po ukazaniu się repertuaru teatrów).


Dzień 6  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Krakowa.Góra Św. Anny z imponującym, barokowym zespołem klasztornym położonym na szczycie wzgórza zwanego obecnie Górą św. Anny. Po oprowadzaniu czas wolny, następnie wspólny obiad i w drogę. W drodze powrotnej Olesno i Chocianowice w przelocie.


Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe      Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne - ( bez Wieliczki) ok. 80 zł. 

PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ REZYGNACJĘ ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO  (bilety kupujemy z wyprzedzeniem i nie ma możliwości zwrotu).

Tytuł spektaklu podamy po ukazaniu się programów na przyszły sezon teatralny.


Cena 990zł    Obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, pilota, przewodników lokalnych.