Dolny Śląsk - zamki, klasztory ...15 - 18.07.2021

ZAMKI, KLASZTORY, LOCHY I TAJEMNICE ZŁOTEGO POCIĄGU…

Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.

To hasło promocyjne regionu idealnie wpisuję się w klimat naszego kolejnego wyjazdu. Region pełen niespodzianek, tajemnic i pięknych zakątków.


Termin  :   15 – 18.07.2021


Wyjazd godz. 06.00 z Placu Adama Mickiewicza
Dzień 1  Dolny Śląsk jakiego nie znamy – Jaworzyna Śląska – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa – niezwykłe eksponaty: komputer Odra, elementy do budowy torów, parowóz z 1889 i największa w Polsce kolekcja motocykli Harley Davidson.
Dalej Bagieniec - tajemniczy zameczek na granitowej skale, otoczony wodą , pełen duchów.
Książ – wspaniała rezydencja Hochbergów – trzeci co do wielkości w Polsce z niewyjaśnioną historią z okresu II wojny i tajemniczymi podziemiami niezbadanymi do dziś.
Przejazd na nocleg.
Dzień 2    Po śniadaniu przemysłowy Wałbrzych – a tam w dawnej kopalni Julia – Muzeum Przemysłu i Techniki, zwiedzanie z przewodnikiem ostatniego czynnego chodnika kopalni wałbrzyskich – Lisiej Sztolni. Wałbrzyskie zabytki – od gotyku po eklektyzm, od kościołów po pałace.
Czas na rekreację w Szczawnie Zdroju, gdzie leczyła się pani Walewska i Churchil a swoje laboratorium posiadał H. Strughold – twórca podstaw medycyny kosmicznej. Po spacerze w pięknym parku uzdrowiskowym, między zjawiskowymi azaliami i rododendronami powrót na nocleg i posiłek.
Dzień 3     Po śniadaniu przejazd do Sokołowska – zapomniany kurort z jedyną w Sudetach cerkwią. Pierwsze miejsce na świecie, gdzie zaczęto skutecznie leczyć gruźlicę. Tu mieszkał w dzieciństwie Krzysztof Kieślowski. Dalej Jedlina – Zdrój i kompleks podziemny Włodarz – system największych podziemi w Górach Sowich i jedne z większych w Polsce. Ich największą tajemnicą jest wielkość – 36 wejść. Zawalona przez Niemców hale kryją tajemnice związane ze Złotym Pociągiem, mają mieć korytarze połączone z podziemiami zamku w Książu. Ich tajemnice cały czas czekają na wyjaśnienie. Może to my właśnie odkryjemy to co czego innym się nie udało? Powrót do hotelu
Dzień 4     Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Poznania . Po drodze zwiedzamy Jawor – ciekawy rynek, Zamek Piastowski i XV- wieczne klasztory. Dalej Legnica ze swoją historią Piastów Legnickich z Zamkiem, Mauzoleum Piastów i  dwoma ratuszami. To także ta nowsza historia obecności wojsk radzieckich , które zostawiły swoje ślady na legnickiej ziemi.
Ubezpieczenie       W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe         Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 95 zł.
cena Ok. 850 zł 
Obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, przewodników lokalnych.