Beskid Żywiecki 24 - 28.08.2021

Beskid Żywiecki  z akcentem Powstań Śląskich

Beskid Żywiecki to niezwykle ciekawy region położony w Polsce południowej, na granicy województwa śląskiego i małopolskiego, rozciągający się pomiędzy górnym biegiem rzeki Soły na zachodzie oraz Orawki i Skawy na wschodzie.

To także po Tatrach najwyższe pasmo polskiej części Karpat znane z pięknych krajobrazów i ciekawej historii.


Termin : 24 - 28.08.2021


Wyjazd z Placu A. Mickiewicza o godz. 06.00   
 Dzień 1        Przejazd w kierunku Korbielowa i Węgierskiej Górki. Po drodze Góra Św. Anny – wzniesienie – wygasły wulkan z przed milionów lat, miejsce pielgrzymkowe – sanktuarium św. Anny z XV w., miejsce walk powstańczych podczas III Powstania Śląskiego z pomnikiem Xsawerego Dunikowskiego . Przyjazd , zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
Dzień 2         Po śniadaniu wyjazd do Węgierskiej Górki – zwiedzanie fortów obronnych, alei zbójników. Dalej przejazd do Soli – słone źródła . Przejazd do Żywca – zwiedzanie miasta, Muzeum Stary Zamek – w opcji zwiedzanie browaru .Powrót do hotelu i kolacja. 
Dzień 3          Po śniadaniu wyjazd w kierunku Międzybrodzia Żywieckiego. Przejazd kaskadą Soły. Zwiedzanie elektrowni Porąbka (elektrownia znajduje się wewnątrz góry  - wejście do sztolni). Wjazd kolejką terenową na górę Żar. Pod wieczór  powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 4          Po śniadaniu wyjazd do Wadowic. Zwiedzanie miasta , muzeum Dom rodzinny Jana Pawła II. W drodze powrotnej do hotelu Sucha Beskidzka  - miejscu urodzenia Billy Wildera – reżysera i scenarzysty. Powrót do hotelu , kolacja
Dzień 5          Po śniadaniu wyjazd w kierunku Poznania , po  drodze zwiedzanie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe       Jedno miejsce zakwaterowania. Wstępy ok. 120 zł dodatkowo płatne.
Uwaga punkty zwiedzania mogą ulec przesunięciu.
Minimalna liczba uczestników : 30 osób. 
Cena 950 zł
Obejmuje 4 noclegi w jednym hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadania /4/, obiadokolacje /4/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy.