Łódz, Nieborów 07 - 08.05.2022

Łódź – Nieborów

Od Nieborowa do Łodzi - podróż w czasie XVIII-XX w.

Jak mieszkali ówcześni celebryci ? - pałace, rezydencje miejskie, zrewitalizowane obiekty post przemysłowe.


Termin  :  07 – 08.05.2022


Wyjazd z Placu A. Mickiewicza o godz. 07:00             
 Dzień 1               Przejazd z Poznania do Nieborowa. W Nieborowie  Pałac Radziwiłłów oraz romantyczny ogród w stylu angielskim zwany Arkadią, założony przez Helenę, żonę Michała Hieronima Radziwiłła, jednego z najbogatszych magnatów polsko-wileńskich. Dzisiaj w pałacu mieści się oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. 
Potem przejazd do Łodzi, miasta o wielokulturowej historii, którą tworzyli w XIX w. bogaci fabrykanci -  bohaterowie ,,Ziemi obiecanej”.
Po południu zwiedzimy Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w Pałacu I. Poznańskiego, dawnej rezydencji najbogatszego fabrykanta XIX-wiecznej Łodzi. Obok pałacu Manufaktura - przykład rewitalizacji dawnych obiektów przemysłowych i przekształcenia w centrum handlu, biznesu i sztuki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny na… Łódź by night .
Dzień 2              Po śniadaniu wykwaterowanie i …ruszamy w miasto. Zwiedzimy Księży Młyn - zespół fabryczno-mieszkalny z XIX w. Przejdziemy ul. Piotrkowską, by napawać się widokiem secesyjnych kamienic, pałaców, willi. Na trasie czekają znamienici mieszkańcy: A. Rubinstein, W. Reymont, J. Tuwim i… Miś Uszatek, a inni spoglądają spośród licznych murali. Zajrzymy też do Archikatedry Łódzkiej św. Stanislawa Kostki oraz w miarę dostępności do cerkwi św. Aleksandra Newskiego. Po przerwie na obiad wizyta w Muzeum Kinematografii, gdzie poznamy historię łódzkiej ,,filmówki”.
Ubezpieczenie               W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe               Wstępy ok. 60 zł dodatkowo płatne.
Uwaga punkty zwiedzania mogą ulec przesunięciu.
Każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania paszportu covidowego.
Minimalna liczba uczestników : 30 osób. 
Cena 400 zł
Obejmuje 1 nocleg w  hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadanie, obiadokolacja, pilota, przewodnika, autokar do dyspozycji grupy.