Pomorze Zachodnie - nie tylko morze 17 - 19.06.2022

Pomorze Zachodnie - nie tylko morze .....

Śladem gotyku, jezior, Mieszka I  i …….Pana Samochodzika


Termin  :   17 – 19.06.2022

Zbiórka godz. 7.00 Plac Mickiewicza.


Dzień 1     Piątek.     Przejazd do Pyrzyc - krótki spacer po mieście z ciekawym systemem murów obronnych. Po przerwie Stargard – perła gotyku ceglanego: zwiedzanie z przewodnikiem Kolegiaty Mariackiej, Rynku z Ratuszem, oryginalnych bram i baszt, w tym jedynej w Polsce na wodzie. Przejazd na obiadokolację i nocleg .


Dzień 2     Sobota.     Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zachodnie kresy w poszukiwaniu zaginionych średniowiecznych miasteczek: Myślibórz, Chojna, Mętna, Moryń , Cedynia. Oglądamy kościoły nawet z XIII w., odnowione rynki, spacerujemy nad jeziorami, podziwiamy panoramę Odry z platformy w Widuchowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 3     Niedziela.    Przedpołudnie w Barlinku – Europejskim Centrum Nordic Walkingu  - spacer komentowany od rynku do promenady nad jeziorem. Przejazd do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach ze świetną kolekcją roślinności klimatu umiarkowanego.

Powrót do Poznania około godziny 19.00


Informacje dodatkowe
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wstępy dodatkowo płatne ok. 90 zł.

Minimalna liczba uczestników - 30 osób


Cena 720 zł

Cena – obejmuje 2 noclegi , śniadania i obiadokolacje, autokar na całej trasie, pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW w TU Europa