Śląsk Opolski 01 - 04.06.2023

Śląsk Opolski

to region leżący pomiędzy Górnym a Dolnym Śląskiem, w bliskim sąsiedztwie Czech. To ziemie o burzliwej historii, z Piastowską przeszłością, gdzie nie tylko stolica - Opole, ale i małe miasta prezentują ciekawe zabytki. 

Poznajmy najwieksze atrakcje Opolszczyzny!


Termin  : 01 – 04.06.2023

Wyjazd godz. 6:30  Dworzec Letni ul. Dworcowa


Dzień 1       W drodze do Opola – Małujowice -kościół św. Jakuba Apostoła, najważniejszy na Szlaku Polichromii Brzeskich, zwany ,,śląską Sykstyną”, dalej Brzeg - renesansowy zamek Piastów Śląskich, zwany Śląskim Wawelem, Stare Miasto, zabytkowe kościoły.
Dojazd do Opola – zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja, wieczorem dla chętnych spacer po opolskiej Starówce .


Dzień 2          Po śniadaniu zaczynamy od zwiedzanie Opola z przewodnikiem. Dalej przejazd do Skansenu Wsi Opolskiej. Na koniec dnia wizyta w Muzeum Piosenki Polskiej. Powrót do hotelu , obiadokolacja.


Dzień 3           Po śniadaniu wyruszamy do Gogolina - pomnik Karlika i Karolinki, sztandarowych postaci z pieśni zespołu ,,Śląsk”. Dalej Kamień Śląski - zespół pałacowo-parkowy z Kaplicą św. Jacka -sanktuarium.

Przejazd na Górę Św. Anny - bazylika z relikwiami i gotycką figurą św. Anny Samotrzeciej. To także miejsce walk w czasie III Powstania Śląskiego, które upamiętnia Pomnik Czynu Powstańczego, autorstwa Xawerego Dunikowskiego. 
Dalej Jemielnica - wieś o podwójnej, polskiej i niemieckiej nazwie, dawne opactwo cystersów.
Powrót do hotelu, obiadokolacja.


Dzień 4      Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Pałacu w Mosznej- zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji szlacheckich w Polsce, należący do śląskiego rodu 

Tiele -Wincklerów, otoczony rozległym parkiem. 
Możliwy obiad w pałacowej restauracji.  Dalej przejazd do Nysy - miasta  o średniowiecznym rodowodzie, zwane ,,Śląskim Rzymem”, dawna stolica księstwa biskupów wrocławskich. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Po zwiedzaniu Nysy – powrót do Poznania w godzinach wieczornych.


Ubezpieczenie
W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe
 Wstępy dodatkowo płatne ok. 110 zł, obiad w Pałacu Moszna – ok. 40 zł.
Minimalna liczba uczestników – 30 osób


Cena  1150 zł
  Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 3 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( śniadania, obiadokolacje),  opieka pilota, lokalni przewodnicy.