Albania 04 - 11.10.2018

ALBANIA

Albania to idealny zakątek Europy dla ciekawych świata.

Po latach izolacji, dziś to otwarty, ciekawy kraj z głębokimi tradycjami,

jeszcze nie zatłoczony, pełen tajemnic, interesujących zabytków, dziewiczej przyrody, smakowitej kuchni, ze wspaniałych wybrzeżem i klimatem śródziemnomorskim.


Nowy Program !!!    Samolot z/do Berlina. 


Termin  :   4 - 11.10.2018                                                              


Dzień 1   Lądowanie w Podgoricy około 10.00. Przejazd do hotelu w Durres. Zakwaterowanie, odpoczynek i obiadokolacja.
Dzień 2   Po śniadaniu zwiedzanie Durres (amfiteatr, muzy obronne, wieża wenecka) oraz wizyta w Fabryce Koniaku Skanderbeg, gdzie czeka nas degustacja. Powrót do Durres. Nocleg w Durres. 
Dzień 3   Po śniadaniu przejazd do TIRANY Zwiedzanie centrum miasta od Placu Matki Teresy aż po Plac Skanderbega. Wejście do Bunk’art. czyli muzeum urządzonego w schronie przeciwatomowym z czasów Envera Hodży. Przejazd do KRUJI - leżące w górach miasteczko, gniazdo głównej obrony Skanderberga, zwiedzanie twierdzy i miasteczka z urokliwymi uliczkami i kramami przy nich (czas wolny na zakup pamiątek). Nocleg w Durres. 
Dzień 4   Przejazd po śniadaniu do BERATU, bajkowego miasto z domami położonymi na stoku, dzięki czemu nazywane jest miastem tysiąca okien, zwiedzanie twierdzy, muzeum Onufrego oraz dolnej części miasta. Czas wolny. Następnie przejazd do ARDENICY (doskonale zachowany kompleks klasztorny z XVIII wieku) oraz do APOLLONI, starożytnej rzymskiej miejscowość na malowniczym odludnym terenie z licznymi zabytkami. Zakwaterowanie i obiadokolacja we VLORZE.
Dzień 5   Wyjazd po śniadaniu z Vlory i przejazd przez Riwierę albańską czyli najpiękniejszą część wybrzeża. 123 km do przejechania, ale razem z zatrzymywaniem się na tarasach widokowych, Porto Palermo, Himara. Przejazd do antycznego miasta BUTRINTU, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO park archeologiczny. Czas wolny na deptaku w SARANDZIE. Powrót do Vlory. Obiadokolacja.
Dzień 6    Dzień wolny we Vlorze. 
Dzień 7    Przejazd do Szkodry. Zwiedzanie miasta: wjazd na twierdzę Rozafa, przejazd do Katedry oraz spacer po centrum miasta. Przejazd nad Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Bałkanach będące również rezerwatem pelikanów.  Przejazd na nocleg w SZKODRZE/PODGORICY, obiadokolacja
Dzień 8    Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Berlina o godz. 10.35, po wylądowaniu transfer do  Poznania.
Informacje dodatkowe     Wstępy dodatkowo płatne około 40 euro, przejazd do/z Berlina + 180 zł
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska .  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Cena   2.600 zł     
obejmuje przelot, każdy w cenie biletu lotniczego ma jedną walizkę o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak , autokar na terenie Albanii, hotele ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie HB, pilota/przewodnika.