Malta 12 - 19.10.2018 (grupa zamnięta)

MALTA  mała wyspa pełna niespodzianek

Słońce, morze i historia w archipelagu niesamowicie czystych i przejrzystych wód błękitnego Morza Śródziemnego.

Jedną nogą można dotknąć Afryki Północnej, a drugą pozostać w Europie, te wyjątkowe doznania w miejscu głęboko osadzonym w starożytności.


Termin  :   12 -19.10.2018                                    


Samolot z/ do Poznania,  linie Ryanair     - jeden hotel !!!   
Dzień 1    Wylot z Poznania o godz. 10.10   -  przylot 13.05  transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i czas wolny.  Ewentualnie Malta by night -
Dzień 2   Wycieczka na wyspę Gozo i zwiedzanie wyspy odkrytym autobusem ( autobus  z polskim przewodnikiem audio): prehistoryczna świątynia Gigantija, Dwejra - Lazurowe Okno, Ramla Bay - tu możemy się zatrzymać i mieć czas wolny na plażowanie.
Sanktuarium Maryjne w Ta Pinu, Victoria - stolica wyspy Gozo, spacer w Xlendi, urokliwej zatoce, otoczonej górami. Przeprawa promem i powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień 3    Zwiedzanie odkrytym autokarem z postojami w wybranych punktach, w tym między innymi Marsaxlokk – urokliwa wioska rybacka, spacer oraz czas wolny, Jaskinia Blue Grotto i rejs łodzią przy dobrej pogodzie, ogrody San Anton przy rezydencji prezydenckiej.  Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 4    Dzień wolny przeznaczony na plażowanie lub spacery i ewentualny program fakultatywny.
Dzień 5    Zwiedzanie Valletty z przewodnikiem w tym : Ogrody Barracca, Katedra św. Jana, chwila czasu wolnego w samym centrum starówki przy Pałacu Wielkich Mistrzów. Dalsze zwiedzanie i  kościół rozbicia statku św. Pawła. Przepłynięcie promem do Vittoriozy, po południu 3 miasta Senglea, Vittorioza, Kalkara, na zakończenie Świątynia Tarxien 
Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 6    Całodzienny rejs na wyspę Comino słynącej z przepięknych jaskiń przybrzeżnych i  Blue Lagoon. Powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 7     Wycieczka z przewodnikiem do najwyższego miejsca na wyspie - Klifów Dingli, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę a następnie do położonych pośrodku wyspy zabytkowych miejscowości Rabat i Mdiny, najstarszego ośrodka miejskiego na Malcie.  Spacer po Rabacie oraz Mdinie poprzez barokową bramę główną, wąskimi urokliwymi uliczkami aż do punktu widokowego przy murach obronnych. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w kościele w Mosta. Obiadokolacja.
Dzień 8    Wczesnym rankiem transfer na lotnisko. Wylot o godz. 6.50  - przylot do Poznania 9.45
Ubezpieczenie   
W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ). Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 10 zł
Informacje dodatkowe      Wstępy, prom, rejsy, opłaty lokalne dodatkowo płatne ok. 100 euro.

Napoje – wino, woda do kolacji w cenie.  Uwaga – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników - 25 osób


Cena 2.590 zł
obejmuje przelot samolotem z/do Poznania w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak,, zakwaterowanie w 1 hotelu ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją, śniadania, obiadokolacje, pilota na całej trasie, transfer z/na lotnisko na Malcie, autokar na wycieczki.