Bawaria - Zamki Ludwika II 21 - 26.09.2019

Bawaria - Zamki Ludwika II

Ludwik II jest najbardziej znanym królem bawarskim. Za jego panowania sztuka rękodzieła w Bawarii rozkwitła jak nigdy przedtem i potem.  Jego dzieła - zamki : Neuschwanstein, Linderhof i Herrenchiemsee, to prawdziwe  „bajkowe” perły . Dziś przez znawców uważane są jako jedne z największych dzieł w historii. Dzieła architektury  wieńczą piękne Alpy bo właśnie  pomiędzy górami w otoczeniu malowniczych jezior Ludwik Bawarski realizował swoje marzenia budując zamki z Krainy Baśni...


Termin  :   21.09.2019 – 26.09.2019


Wyjazd z Poznania  ok. godz. 5.00. 

Impreza organizowana razem z Biurem Usług Turystycznych SIMON Travel. 


Dzień 1     Przejazd do Monachium. Krótkie zwiedzanie miasta (ok  2 h). Przerwa na kawę lub lunch w urokliwych  bawarskich knajpkach lub kawiarniach (płatne we własnym zakresie). Przejazd do hotelu Premierre Classe w okolicach Monachium na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2     Zamek Neuschwanstein  jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney's. Krótki spacer po okolicy i przejazd autobusem miejscowym w stronę Marienbrucke, gdzie z mostu łączącego dwa brzegi stromego i głębokiego wąwozu Poellat, rozciąga się najpiękniejszy  widok na zamek.  Spacer w stronę zamku, zwiedzanie wnętrz Neuschwanstein.  Po południu zwiedzanie zamku Hohenschwangau, w którym jako dziecko mieszkał król Ludwik II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Monachium.
Dzień 3   Po śniadaniu, przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Odwiedzimy wnętrza zamku, który jest nazywany królewską willą. Spacer po otaczającym go parku. Przejazd do Ettal – zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen – wjazd na Zugspitze (2962 m n.p.m.). Przejazd do Lofer. Dojazd do hotelu Salzburgerhof w Lofer, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 4    Śniadanie, wyjazd do Berthesgaden – zwiedzanie kopalni soli, przejazd do Kehlstein „Orle Gniazdo” – widoki Alp, herbaciarnia Ewy Braun, ok. godz.18.00 powrót do Lofer, kolacja, nocleg.
Dzień 5    Śniadanie, wyjazd do Prien, zamek na wyspie Herrenchiemsee – zwiedzanie z przewodnikiem. Popołudniu przejazd do Salzburga – zwiedzanie miasta. Powrót do Lofer, kolacja, nocleg.
Dzień 6   Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Lofer do Poznania,  przyjazd do Poznania
 w godzinach późno-wieczornych
Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 10.000 euro  w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych.  
Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenie o choroby przewlekłe..
Informacje dodatkowe      Cena NIE OBEJMUJE kosztów wstępów do obiektów. Orientacyjny koszt wstępów - równowartość ok.90 Euro + 55,00 EUR kolejka linowa na Zugspitze
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Minimalna liczba uczestników : 30 osób 
Cena 2.095 zł
W cenie :  5 noclegów w hotelu *** , 2 noclegi w okolicy Monachium, 3 noclegi w Lofer - pokoje 2 osobowe z DU/WC, 5 x śniadań,   5 x obiadokolacji, cena zawiera podatek VAT, cena zawiera składkę na TFG.