Litwa - Łotwa - Estonia 13 - 20.08.2019

LITWA, ŁOTWA I ESTONIA

BĘDZIEMY WĘDROWAĆ ŚLADAMI POLAKÓW NA KRESACH I TROPEM LEGENDARNYCH LUDÓW ZAMIESZKUJĄCYCH TE TERENY  PRZED WIEKAMI.  PONADTO NIE ZABRAKNIE WSPÓŁCZESNOŚCI I NIEZWYKŁEJ PRZYRODY.


Termin  :  13 - 20.08.2019                                                           


   Wyjazd godz. 06.00 Plac A. Mickiewicza


Dzień 1       Przejazd do Kowna – zakwaterowanie w hotelu, posiłek, spacer po okolicy i nocleg.
Dzień 2      Po śniadaniu pojedziemy do Pożajścia , pięknie położonego zespołu klasztornego Kamedułów – jednego z najwybitniejszych zabytków na Litwie, otoczonego Morzem Kowieńskim.
Rumszyszki to położony na 175 ha skansen liczący 100 dużych obiektów, rozmieszczonych w czterech wioskach reprezentujących główne prowincje kraju. Popołudniu Troki – jedno z najpiękniejszych miejsc na Litwie, z baśniowym zamkiem na wyspie i muzeum historii. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 3     Po śniadaniu centrum Kowna z przewodnikiem, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rygi – stolicy Łotwy przez Bauska, gdzie znajduje się XV-wieczny zamek będący siedziba książęcą i zakonną. Z terenów zamkowych przejedziemy do barokowej siedziby twórcy Pałacu Zimowego w Petersburgu. W Rydze zabytkowe Hale Targowe, a jeżeli starczy czasu to mała niespodzianka Zakwaterowanie w hotelu posiłek i nocleg.
Dzień 4    Po śniadaniu zwiedzanie Rygi z przewodnikiem. Stare Miasto z zabytkami z każdej epoki historycznej od Średniowiecza do wspaniałej Secesji, zachowane mury obronne z XIII w. to również niezwykła atrakcja, Katedra Ryska, Dom Czarnogłowych , Pałac Piotra I , Nowe Miasto pełne Secesji i wiele innych niezwykłych obiektów , których nie sposób wymienić.
Po całym dniu zwiedzania powrót do hotelu i obiadokolacja.
Dzień 5      Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Tallina. Po drodze koniecznie to , co przyciąga rzesze turystów z całej Europy – przyroda  - Park Narodowy Gauji – rzeki wijącej się między wzgórzami, tworzącej jary , wąwozy. Pojedziemy kolejką linową aby zwiedzić ruiny zamku i podziwiać piękne krajobrazy. Po doznaniach przyrodniczo – historycznych dotrzemy wieczorkiem do Tallina. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 6    Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Tallina słynącego nie tylko z pięknie zabudowanej Starówki ale również ze znakomitych słodyczy , na których spróbowanie przeznaczymy czas. Czym jest Górne Miasto i Dolne Miasto dowiemy się w czasie naszego spaceru , który pozwoli nam posmakować klimat tego niezwykłego miasta. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7     Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wilna.  Po zakwaterowaniu spacer po Wilnie wieczorem. Stare Miasto z Ostrą Bramą, Kościół św. Piotra i Pawła oraz Katedra Wileńska. Kolacja, nocleg.
Dzień 8     Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Poznania. Powrót w godzinach wieczornych.
Ubezpieczenie KL 10.000 euro  i NNW 10.000 zł w Europäische Reiseversicherung AG o/Polska - pakiet podstawowy nie obejmujący chorób przewlekłych. Dodatkowo w biurze istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki, min 10 zł) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.
Informacje dodatkowe
• Wstępy, opłaty lokalne płatne dodatkowo. 2 noclegi w Kownie, 2 w Rydze, 2 w Tallinie i 1 w Wilnie
• Minimalna liczba uczestników : 35 osób
Cena 1.790 zł +  10 zł TFG 
Obejmuje przejazd autokarem, 7 noclegów w hotelach ***, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, pilota.