Portugalia - to co najważniejsze 10 - 16.09.2021

PORTUGALIA  - Na zachodnim krańcu Europy

 

Portugalia to kraina inspiracji, wina i słońca. Miejsce gdzie czas płynie inaczej. To kraj który zachwyca różnorodnością : od wspaniałej metroplii Lizbony po małe , urokliwe wioski rybackie. Tutaj znajdziesz ciepły śródziemnomorski klimat , wspaniałe zabytki i zróżnicowany krajobraz.


Termin:  10 - 16.09.2021


Lot do/z Lizbony z Berlina liniami Ryanair


W programie: Lizbona,  Fatima, Nazare, Obidos, Batalha i Alcobaca.


Dzień 1  Wyjazd na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony , transfer autokarem do Fatimy.  Nocleg i kolacja w Fatimie.


Dzień 2  Przedpołudniem wycieczka autokarem do Batalha - klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej perła architektoniczna Portugalii oraz Aljustrel i Valinhos, miejsca związane z życiem fatimskich pastuszków Popołudniu Fatima czas wolny w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej  z kaplicą objawień, placem Pielgrzyma, bazyliką i nowym, największym kościołem w Portugalii. Nocleg i kolacja w Fatimie. 


Dzień 3  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie, gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. 
Dalej Nazare – malownicza nadmorska osada i największe fale , raj dla surferów, Obidos - „miasta królowych” z imponującym zamkiem zaliczanym do siedmiu cudów Portugalii. 
Otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko,z niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy - ginja. 
Dojazd do Lizbony. Zakwaterowanie i kolacja. Hotel przy metrze.


Dzień 4    Lizbona - Dzielnica Belem – gdzie rozpoczynały się wielkie wyprawy, dziś Pomnik Odkrywców, Wieża Belem i wspaniała architektura manuelińska w klasztorze Hieronimów. Popołudniu i wieczór Bairro Alto – Górne Miasto, wjazd windą Santa Justa oraz Chiado, gdzie skupia się nocne i kawiarniane życie stolicy, słynna Cafe Brasileira.  Możliwość słuchania fado / opcja /. Obiadokolacja w hotelu.


Dzień 5     Wycieczka do Cascais, eleganckiego i malowniczego kurortu. Spacer nad oceanem i czas wolny w miasteczku. Popołudniu Libona i przejazd zabytkowym tramwajem , Alfama – najstarsza średniowieczna dzielnica z wąskimi, malowniczymi uliczkami, widoki panoramiczne, katedra oraz Panteon Narodowy. Obiadokolacja w mieście.


Dzień 6    Wycieczka do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Popołudniu Baixa tzw. Dolne Miasto czyli właściwe klasycystyczne centrum Lizbony i Rossio centrum życia towarzyskiego. Obiadokolacja w mieście.


 Dzień 7    Przed południem Przejazd na tereny Expo’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie w ogromnych akwariach zaprezentowano ekosystemy oceanów: Arktycznego, Indyjskiego, Atlantyckiego, Spokojnego.Transfer autokarem na lotnisko . Przylot do Berlina  i transfer do Poznania.


 Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe Transfer do/z Berlina dodatkowo płatny.

Godziny lotów zostana podane w terminie póź niejszym.

Wstępy, komunikacja miejska i opłaty lokalne, tour guide system dodatkowo ok. 90 euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 30


 Cena szacowana ok. 2850  Cena  obejmuje:  przelot samolotem z /do Berlina liniami Ryanair, transfer z/na lotnisko w Lizbonie. W cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, Zakwaterowanie  hotele  Lizbona / 4 noclegi / i Fatima  / 2 noclegi /, pokoje 2-osobowe..Śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki), opieka pilota, przewodnika, program, autokar w Portugalii wg programu.