Budapeszt z Egerem 11 - 15.07.2022

Budapeszt z Egerem

Kraina czardasza zachwyca ciekawą historią, atrakcyjną architektura, malowniczymi krajobrazami, wspaniałymi termami, wyjątkową kuchnią, wybornym winem i niepowtarzalnym folklorem.

A Budapeszt to  jedno z najpiękniejszych miast Europy - przepięknie położone nad Dunajem, w którym do odkrycia ciągle pozostaje coś nowego.


Termin :   11 - 15.07.2022


Samolot z/do Poznania !!! - linie Ryanair


 Dzień 1   12:00 wylot z Poznania, 13:25 przylot do Budapesztu. Zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe wpisane na listę UNESCO, pomnik i plac Świętej Trójcy, Kościół N.M.P. potocznie zwany kościołem Macieja – dawniej miejsce koronacji i ślubów królewskich, pomnik św. Stefana oraz Baszta Rybacka. Przystanek w najstarszej w mieście cukierni Ruszwurm, która działa od 1827 r. Następnie Zamek Królewski, który przez wiele lat był siedzibą węgierskich królów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2   Śniadanie, C.d. zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem, w programie: Wyspa Małgorzaty, na której znajdują się tereny rekreacyjne, plac Kossutha, Budapeszteński Parlament – jeden z najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budynków rządowych w Europie, położony malowniczo nad samym Dunajem, spacer przez Plac Wolności do Bazyliki Św. Stefana – wejście do środka. Czas wolny. Po południu / opcja / pobyt w największym w Europie kompleksie basenów termalnych Széchenyi gyógyfürdő. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


 Dzień 3  Śniadanie. C.d. zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem: strona Peszt – Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli - kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier. Przerwa w restauracji Gundel, której właściciel stworzył słynny tort naleśnikowy Gundel, następnie wpisana na listę UNESCO aleja Andrássyego, łącząca plac Bohaterów z placem Elżbiety, wzdłuż której wznoszą się okazałe budynki, m.in. gmach Teatru Narodowego; gmach opery itd. Zwiedzanie wnętrza Wielkiej Synagogi, którą zbudowano w stylu mauretańskim, jest to największa synagoga w Europie. Spacer najbardziej znanym deptakiem Budapesztu – Vaci Utca. Czas wolny w Wielkiej Hali Targowej. Rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 4    Śniadanie. Przejazd do leżącego 140 km od Budapesztu Egeru, znanego z barokowych budowli, wina Egri Bikavér oraz powstania słynnego wiersza  ‘Polak, Węgier — dwa bratanki’. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana, będącej drugą co do wielkości bazyliką na Węgrzech, placu Dobó, gdzie znajduje się kościół Minorytów, zamku z XII w., ratusza i liceum, będącego jednym z najbardziej prestiżowych na Węgrzech. Czas wolny. W dalszej części dnia przejazd do Doliny Pięknej Pani, która liczy obecnie ponad 150 piwnic, połączone z degustacją lokalnych win, obiadokolacją i muzyką cygańską. Powrót do Budapesztu – wjazd na Wzgórze Gellerta skąd rozpościera się panorama miasta i niezapomniane widoki na Dunaj (panorama Budapesztu wieczorem), przejazd do hotelu na nocleg.


Dzień 5   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Budapesztu o godzinie 13:50, przylot do Poznania o godzinie 15:15.


 Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).


Informacje dodatkowe

Wstępy, rejs statkiem, opłaty lokalne, metro, tour-guide system, dopłata do kolacji z muzyką i winem  ok. 90 euro, wstęp na basen dodatkowo w opcji.

Uwaga : Punkty programu ze względów technicznych mogą ulec przesunięciu.
Minimalna liczba uczestników - 30 osób.


Cena 2500 zł  Obejmuje przelot samolotem z/do Poznania, w cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, transfer z/ na lotnisko, autokar na całodzienną wycieczkę, hotel **** w linii metra, śniadania 4, obiadokolacje 4, pilota, przewodnika lokalnego.