Warszawa a się lubić - 16-19.05.2024

Warszawa da się lubić!

Nasza jedyna metropolia stale przyciąga - ośrodek władzy, bogate życie kulturalne, nowe pomysły i przedsięwzięcia - Warszawa wzywa!

Odwiedzimy miejsca historyczne, sprawdzimy jak rosną nowe, zobaczymy ciekawe wystawy i przedstawienie na jednej z  licznych scen teatralnych.

Zapraszamy!


Termin  :   16 – 19 maja 2024


Zbiórka 7.00  Dworzec Letni ul. Dworcowa 
Dzień 1   Czwartek.  Warszawa nad Wisłą. 
 Przejazd do Warszawy i wizyta nad Wisłą, od której wszystko tu się zaczęło. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego i jej ogrody, bulwary nad Wisłą, ostatnia wystawa w tymczasowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, CN Kopernik (z zewnątrz), Elektrownia Powiśle – przykład współczesnego centrum usługowego w poindustrialnym obiekcie.  Dla wytrwałych – zdjęcie przy Syrence!
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2    Piątek. Cytadela warszawska wczoraj, dziś i jutro.
Po śniadaniu  wyjazd na Cytadelę – spacer z przewodnikiem po historycznym terenie, m.in. X Pawilon i Brama Straceń. Następnie przejście na plac Gwardii i jego nowe monumentalne muzea: Muzeum Historii Polski (godzinna wizyta z opowieścią o tworzeniu się kolekcji) oraz Muzeum Wojska Polskiego (zwiedzanie indywidualne).
Wcześniejsza obiadokolacja w hotelu i wieczór w teatrze ( szczegóły po opublikowaniu repertuarów). Powrót na nocleg.
Dzień 3    Sobota. Trakt królewski.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i autokarowy komentowany objazd centrum Warszawy. Spacer z przewodnikiem najważniejszą osią Warszawy, od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, ale również sprawdzimy co słychać na pl. Piłsudskiego, Chmielnej czy Foksal. Po południu / wieczorem atrakcje warszawskiej Nocy Muzeów (informacje o programie wiosną)
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4    Niedziela. Stara i nowa Praga.
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wycieczka na lewy brzeg Wisły.
Muzeum Pragi (zwiedzanie z przewodnikiem), spacer starymi zaułkami, czas do dyspozycji grupy w Centrum Praskim Koneser z licznymi lokalami gastronomicznymi, Muzeum Polskiej Wódki czy Muzeum Sztuki Fantastycznej. Powrót do Poznania około godz. 20.00.
Informacje dodatkowe      Wszystkie noclegi w tym samym hotelu . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dodatkowo płatne: wstępy wspólne ok. 75 zł, Zamek Królewski - 45 zł, bilet do teatru – cena po ustaleniu spektaklu , Noc Muzeów i niedziela w Centrum Koneser – wg własnych pomysłów
Cena  1300  zł             – obejmuje 3 noclegi HB, autokar na całej trasie, pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NW w TU Europa 

 Zarezerwuj miejsce tutaj