Praga - złote miasto 18 - 21.04.2024

Praga – złote miasto

To jedno z najpiękniejszych miast na świecie i historyczna perła Europy, miasto o stu wieżach, położone malowniczo nad Wełtawą.

Jest zarazem politycznym, gospodarczym i kulturowym centrum Czech.

Zabytkowa starówka jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Niezwykle chętnie odwiedzana, bliska i nieustannie zaskakująca – Złota Praga...


Termin: 18 - 21.04.2024


Wyjazd z Dworca Letniego ul. Dworcowa o godz. 06.00     

 Dzień 1        Przejazd do Pragi. Zakwaterowanie i wyjście na spacer : Rynek Staromiejski z zegarem Orloj, zabytkowe kamienice, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Boskiej Przed Tynem i okoliczne uliczki. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 2          Po śniadaniu przejazd na Wyszehrad – kolebki czeskiej państwowości - spotkanie z przewodnikiem.
Zwiedzanie siedziby czeskich władców, pełniącą funkcje obronnej twierdzy, obecnie nekropolia wybitnych obywateli Czech. Następnie  Muzeum Antonina Dvoraka.
Dalej Praski Józefów - dzielnica żydowska, która nie została zniszczona w czasie wojny.
Udostępnione do zwiedzania obiekty są unikatowe w skali europejskiej.
Czas wolny po zwiedzaniu. Powrót do hotelu.
Dzień 3           Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem. Wjazd kolejką na wzgórze Petrin,  spacer ogrodami, klasztor na Strahowie  dalej Hradczany, wzgórze i zamek Praski, Złota Uliczka, Katedra Św. Wita, Mała Strana, Kościół św. Mikołaja i Most Karola z wieżami mostowymi i spacer wzdłuż Wełtawy.
Przerwa na obiad a po przerwie przejście pod praski Ratusz. 
Czas wolny . Następnie rejs po Wełtawie i panorama Pragi od strony rzeki.
Powrót do hotelu.
Dzień 4          Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Muzeum Narodowym, Vaclavskie Namesti z Hotelem Europa lub/i Muzeum Muchy . Powrót do Poznania w godzinach wieczornych .
Ubezpieczenie          W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).
Informacje dodatkowe            Jedno miejsce zakwaterowania. Wstępy  ok. 2000 Kcz        dodatkowo płatne.
Uwaga : kolejność zwiedzania może ulec przesunięciu.
Minimalna liczba uczestników : 30 osób. 
Cena  1350 zł

Obejmuje 3 noclegi w jednym hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadania /3/, obiadokolacje /3/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy.


Zarezerwuj miejsce tutaj